Uncategorized

Kiedy potrzebny Ci pojazd zastępczy

Zgodnie z panującymi przepisami, każda osoba poszkodowana ma możliwość ubiegać się o przyznanie auta zastępczego. Auto zastępcze będzie służyło, aż do czasu zupełnej naprawy uszkodzonego samochodu poszkodowanej osoby w wypadku samochodowym. Jeszcze parę lat temu samochód zastępczy Bydgoszcz przysługiwał tylko dla osób, które miały pracę wymagającą poruszania się własnym autem.

W teraźniejszych czasach samochód osobowy jest uważany za w pełni podstawowe wyposażenie każdej rodziny. Nie musicie zatem specjalnie udowadniać potrzeby posiadania auta osobowego, aby posiadać prawo do uzyskania zastępczego pojazdu. Oferowane auto zastępcze Bydgoszcz jest dobrej klasy , a oprócz tego w dobrym stanie. Nie jest to zatem najwyższa półka, niemniej jednak to auto spokojnie pozwoli wam bezpieczne i sprawne przemieszczanie się po polskich drogach. Wszystkie opłaty związane z wypożyczeniem auta zostaną poryte przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Nie musicie zatem obawiać się narażenia na ogromne koszty sprawcy, gdyż to nie będą jego środki finansowe. Oczywiście pośrednio później on za to zapłaci wyższym ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Nie musicie natomiast obawiać się, że poniesione koszty związane z uzyskaniem przez was auta zastępczego znacząco nadwyrężą jego domowy budżet.

Pojazd zastępczy Bydgoszcz przysługuje wam na nieszczęście tylko na okres naprawy waszego samochodu osobowego w warsztacie. Warto ze starannością pilnować tego terminu, gdyż ubezpieczyciel na pewno upomni się o dokument potwierdzający datę odebrania naprawionego auta osobowego z  warsztatu. Każdy dzień zwłoki z oddaniem samochodu zastępczego niestety będzie obciążał was finansowo. Ubezpieczyciel zapłaci za okres wypożyczenia samochodu zastępczego tylko do dnia odebrania przez was naprawionego auta osobowego. Warto więc z dokładnością przestrzegać tych terminów, aby wasze przeoczenie lub zaniedbanie nie skończyło się zapłaceniem kilkuset albo nawet kilku tyś. złotych za nic. Wielu kierowców najpierw decyduje się na oddanie samochodu zastępczego, a dopiero później wybierają się do warsztatu po własny samochód osobowy. Przestrzegając tej kolejności na pewno nie zapomnicie o obowiązku natychmiastowego zwrotu zastępczego auta osobowego.

Sprawdź również informacje na stronie: auto zastępcze Bydgoszcz.