Uncategorized

Asystent martwego pola

Na nieszczęście na drogach dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń, które są spowodowane między innymi niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze, niemniej jednak także brakiem czujności i nieodpowiedzialnością innych kierowców. By zminimalizować ryzyko występowania takich niebezpiecznych zdarzeń, warto wyposażyć samochód w innowacyjne oraz inteligentne systemy, tj. asystent martwego pola.
Asystent martwego pola – co należy mieć świadomość tego?
Głównie należy wyjaśnić, że spora część zdarzeń drogowych spowodowana jest tym, że wszyscy kierowcy, bez względu na model auta, nie są w stanie kontrolować tak zwanego martwego pola, czyli nie są w stanie dostrzec zagrożenia w lusterku.

Jest to sytuacja normalna, ponieważ kierowca nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego, co wydarzy się na drodze. Jeśli więc chcemy zmniejszyć ryzyko zdarzenia spowodowanego tym, że nie zauważymy w lusterku przykładowo zbliżającego się motocyklisty, warto zainwestować w rozwiązania takie jak montaż czujników martwego pola. Jest to inteligentny system sensorów, które powiadamiają kierowcę, zarówno w sposób świetlny, jak także dźwiękowy o niebezpieczeństwie pojawiającym się z boku auta, a więc w tym obszarze, który jest niekontrolowany za pomocą lusterek. Jest to więc czujnik martwego pola, który w porę ostrzega kierowców o zbliżającym się niebezpieczeństwie, które może być przyczyną bardzo poważnego zdarzenia drogowego, takiego jak kolizja. Sensory w systemie martwego pola działają jak sensory cofania, tyle że kontrolują one nie tył auta a jego boki.

Polecam: co to jest czujnik martwego pola.