Uncategorized

Jak odżywiać się w diecie keto?

O ile chcemy zadbać w prawidłowy sposób o własne zdrowie, powinniśmy skoncentrować się na stosownej diecie, która będzie realizowała potrzeby naszego organizmu. Niestety bardzo trudno samodzielnie, bez gruntownej wiedzy, opracować plan żywieniowy, który będzie zaspokajał potrzeby naszego organizmu. W takiej sytuacji warto korzystać z pomocy dietetyka, który pomoże nam dobrać odpowiedni zamysł żywieniowy.

Warto pamiętać, że dietetyka kliniczna to kategoria nauki, która pozwala na dostosowanie posiłków do indywidualnych potrzeb organizmu.
Kiedy skorzystać z pomocy dietetyka?
Przede wszystkim powinno się podkreślić, że dietetycy posiadają wiedzę, jak też doświadczenie w zakresie opracowywania elastycznie dostosowanych do potrzeb klienta intencji żywieniowych. Jeżeli już mają wątpliwości, to wówczas zlecają badania kliniczne, które pozwalają wykluczyć przykładowo obecność chorób czy schorzeń, które stanowią przeciwwskazania dla wdrożenia określonego planu żywieniowego. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się przepisy dieta ketogeniczna. Jest to dieta, w której przyjmuje się dużą ilość zdrowych tłuszczów, na przykład tłuszczów omega-3, które znajdziemy w owocach morza czy rybach. Jest to zatem dieta, w której spożywa się niewielką ilość węglowodanów. Rezultatem jest utrata kilogramów. Warto wspomnieć natomiast, że keto przepisy powinny być opracowane przez dietetyka, który uwzględni potrzeby naszego organizmu, jak także opracuje zbilansowany plan żywieniowy, dzięki czemu nie tylko i wyłącznie stracimy kilogramy, niemniej jednak poprawi się też kondycja naszego organizmu.

Źródło informacji: dietetyka kliniczna.