Uncategorized

Kto zajmuje się wyceną aktuarialną?

O ile planujemy zakup przedsiębiorstwa lub sprzedaż własnej firmy, to musimy skorzystać z rozwiązania, jakim jest wycena aktuarialna. Jest to wycena wykonywana przez profesjonalnych aktuariuszy z uprawnieniami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie i praktykę w zakresie procedur związanych z wycenami majątkowymi a także aktuarialnymi wykonywanymi na zlecenie różnorakich klientów.
Kiedy należy wykonać wycenę aktuarialną?
Wycena finansowa a także aktuarialna zalecana jest w większości przypadków, które dotyczą w głównej mierze zmiany strategii finansowej firmy, jak także planowania strategii podatkowej na następny rok.

Przy tym, biuro aktuarialne oferuje ekspresową usługę, dzięki czemu taka wycena przygotowywana jest w bardzo szybkim tempie, co pozwala nam zyskać niezbędne informacje najszybciej jak się wyłącznie da (sprawdź również informacje na stronie: firmy aktuarialne). Przedsiębiorcy na prawdę często korzystają z tej możliwości, jeżeli już przykładowo potrzebują wsparcia finansowego ze strony instytucji bankowej, a nie są w stanie własnymi siłami określić swojej zdolności kredytowej, a zatem możliwości otrzymania wsparcia finansowego, jak także jego terminowego spłacania (zobacz także: wycena aktuarialna). Dodatkowo, wycena finansowa a także aktuarialna zalecana jest także w sytuacji podziału firmy, procesy upadłościowego czy likwidacyjnego. Dotyczy to zarówno wyceny firm, jak także spółek czy innych podmiotów gospodarczych. Warto być świadomym o tym, że firma aktuarialna oferuje kompleksowe usługi, które obejmują nie tylko i wyłącznie wycenę przedsiębiorstw oraz firm, ale też wycenę wartości prawnych czy niematerialnych, w głównej mierze takich jak marka czy znak towarowy.

Sprawdź: firma aktuarialna.