Uncategorized

Metody leczenia raka

Chemioterapia jest jedną z priorytetowych metod leczenia u pacjentów onkologicznych. Trzeba pamiętać natomiast o tym, że chemioterapia w tradycyjnym wydaniu wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi, które pogarszają komfort a także komfort życia pacjenta. Są to w głównej mierze dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak biegunki, wymioty czy utrata apetytu.

Dlatego też naukowcy oraz lekarze nieustannie szukają nowych metod leczenia, które okażą się skuteczne i jak najmniej wyniszczające dla organizmu pacjenta. Jednym z takich sposobów jest chemioterapia bez skutków ubocznych, która polega na podawaniu niskiego stężenia cytostatyków.
Leczenie raka – co warto wiedzieć?
Głównie musimy posiadać świadomość, że metody leczenia raka w ogromnym stopniu oparte są na tak zwanej chemioterapii, w której podawane są na przykład cytostatyki, które oddziałują na komórki rakowe (sprawdź też: skuteczne leczenie raka). Jednak niestety takie leczenie wiąże się z przykrymi dolegliwościami oraz powikłaniami, które mogą prowadzić w głównej mierze do niedożywienia pacjentów. Stąd też wiele ludzi zmagających się z chorobami nowotworowymi poszukuje alternatywnych rozwiązań, które pozwolą uniknąć złego samopoczucia oraz nieprzyjemnych dolegliwości fizycznych występujących po zażyciu chemioterapii (zobacz także: Terapia wirusami onkolitycznymi). Terapia wirusami onkolitycznymi to leczenie wykorzystujące wirusy, które atakują wyłącznie komórki nowotworowe. Są to wirusy, które z dużą skutecznością wywołują reakcję immunologiczną, co wzmacnia odpowiedź organizmu przy walce z nowotworem. Wirusy onkolityczne używa się między innymi w walce z nowotworami takimi jak czerniak, rak jelita, rak macicy, rak trzustki czy mięśniaki. Terapia z wykorzystaniem takich wirusów polega na ich kontrolowanym wprowadzeniu do organizmu, co pozwala na niszczenie komórek nowotworowych. Są to wirusy, które nie atakują zdrowych tkanek.

Zobacz więcej: nowe metody leczenia raka.