Uncategorized

Nowoczesne HDMI

Kabel HDMI nie jest niczym nowym, dlatego że standard HDMI jest stosowany od dawna. Takie kable można zakupić w każdym sklepie z elektroniką i również w internecie. Coraz częściej ukazują się jednak rozgałęźniki HDMI, które pozwalają na prezentowanie obrazu na kilku monitorach.

HDMI matrix 4×2 jest jednym z takich rozgałęźnik. Jest to stacja, która ma 4 sekcje na porty HDMI a w każdej z tej sekcji znajdują się dwa porty.
Łącznie takie rozgałęźnik ma więc 8 portów HDMI. HDMI 4×2 jest bardzo przyszłościowym urządzeniem, które daje możliwość podpinać równocześnie wiele portów HDMI. Takie urządzenie nie jest drogie, dlatego że kosztuje około 100 pln, a za to jest bardzo funkcjonalne. Zdecydowanie ułatwia pracę z obrazem i umożliwia rzucać ten obraz na wielu monitorach. Splitter HDMI 2×4 oraz tego rodzaju rozwiązania są stosowane zarówno przez osoby zajmujące się na co dzień grafikom, jak i przez graczy oraz dodatkowo firmy, które w swoich działaniach wykorzystują elementy graficzne. Część użytkowników kupuje sobie także takie urządzenie do domu, dlatego że chcę rzucać obraz na kilku monitorach. W sieci tego typu rozwiązania można zakupić z całą pewnością taniej niż stacjonarnie. Niższe ceny wcale nie determinują gorszej jakości. Nawet inaczej, jakość w sieci może być podobna, a w pewnych przypadkach dosłownie lepsza. Oczywiście należy zwracać uwagę na producentów konkretnych rozwiązań. To producent determinuje, czy produkt jest wytworzony zgodnie ze wszystkimi zasadami i czy będzie funkcjonalny przez długi okres czasu i będzie nas przez to cieszył.

Zobacz także: extender hdmi po lan.