Uncategorized

Panele podłogowe – rodzaje

Wiele ludzi zastanawia się, jakie materiały wykorzystać do wykończenia podłóg w mieszkaniu. Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się panele podłogowe, które dostępne są w różnych wariantach, dzięki czemu z całkowitą czyli stu procentową pewnością znajdziemy produkt, który będzie nam odpowiadał pod względem właściwości użytkowych, walorów estetycznych, jak także będzie w przystępnej dla nas cenie.
Wybór paneli – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że panele służące do wykończenia podłóg dostępne są w różnych rodzajach, są to na przykład panele laminowane, czyli panele pokryte specjalnym dekoracyjnym filmem, który imituje przykładowo różne rodzaje naturalnego drewna.

Co za tym idzie, taki rodzaj paneli dostępny jest w różnych wariantach wzorniczych oraz kolorystycznych, dzięki czemu ze stuprocentową pewnością uda nam się wybrać dobry rodzaj, który będzie komponował się ze stylem naszego mieszkania. Dużą popularnością klientów, szczególnie w ostatnich latach, cieszą się panele winylowe. Są to panele charakteryzujące się dobrymi właściwościami użytkowymi. Bez wątpienia ich największą wielką zaletą jest wodoodporność, dzięki czemu mogą być stosowane bez obaw w łazience a także kuchni. W dodatku, są również plamoodporne, łatwe do utrzymania w czystości i trwałe dzięki wielowarstwowej budowie. Co najbardziej istotne dla komfortu użytkowania, zapewniają wysoką izolację akustyczną. Ten rodzaj paneli z powodzeniem stosowany jest zarówno w budynkach mieszkalnych, jak także komercyjnych, takich jak restauracje czy hotele.

Sprawdź: listwy przypodłogowe.