Uncategorized

Posiłki w diecie keto – dietetyk

Jeżeli już pragniemy zadbać w odpowiedni sposób o swoje zdrowie, powinniśmy skoncentrować się na odpowiedniej diecie, która będzie realizowała potrzeby naszego organizmu. Na nieszczęście bardzo ciężko własnymi siłami, bez gruntownej wiedzy, opracować plan żywieniowy, który będzie zaspokajał potrzeby naszego organizmu. W takiej okoliczności warto skorzystać z pomocy dietetyka, który pomoże nam dobrać dobry zamysł żywieniowy.

Warto wspomnieć, że dietetyka kliniczna to dziedzina edukacji, która pozwala na dopasowanie posiłków do indywidualnych potrzeb organizmu.
Kiedy skorzystać z pomocy dietetyka?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że dietetycy posiadają wiedzę, jak także doświadczenie w zakresie opracowywania elastycznie dostosowanych do potrzeb klienta intencji żywieniowych. Jeśli mają wątpliwości, to wtedy zlecają badania kliniczne, które pozwalają wykluczyć np obecność chorób czy schorzeń, które stanowią przeciwwskazania dla wdrożenia określonego planu żywieniowego. Ostatnio ogromną popularnością cieszą się przepisy dieta ketogeniczna. Jest to dieta, w której przyjmuje się dużą ilość zdrowych tłuszczów, np tłuszczów omega-3, które znajdziemy w owocach morza czy rybach. Jest to więc dieta, w której spożywa się niewielką ilość węglowodanów. Wynikiem jest utrata kilogramów. Warto dodać natomiast, że keto przepisy powinny być opracowane przez dietetyka, który uwzględni potrzeby naszego organizmu, jak także opracuje zbilansowany intencja żywieniowy, dzięki czemu nie tylko i wyłącznie stracimy kilogramy, ale poprawi się również kondycja naszego organizmu.

Sprawdź tutaj: przepisy dieta keto.