Uncategorized

Wycena aktuarialna – kto wykonuje?

Jeśli planujemy podział naszego biznesu, to wówczas konieczna będzie fachowa wycena, którą przeprowadzają biura aktuarialne specjalizujące się w wycenie finansowej a także aktuarialnej na potrzeby klientów takich jak firmy czy spółki. Pamiętajmy, że wycena spółki, jak też przedsiębiorstwa musi być przeprowadzona przez profesjonalistów z zakresu finansów, czyli działających na rynku od dawna aktuariuszy.
Profesjonalna wycena firmy – co trzeba mieć świadomość tego?
Przedsiębiorcy powinni uzmysławić sobie, że ważne decyzje dotyczące rozwoju firmy czy także zakończenia działalności powinny być poparte odpowiednimi raportami inwestycyjnymi, a zatem profesjonalnymi wycenami aktuarialnymi.

Warto pamiętać, że wycena aktuarialna jest wymaganie w głównej mierze wtedy, jeżeli już myślimy o zakupie jakiegoś przedsiębiorstwa albo także o sprzedaży firmy (więcej informacji: wyceny marki). Właściciele firm korzystają również z tej usługi, o ile planują wprowadzenie niebagatelnych przekształceń w zakresie funkcjonowania firmy, a zatem na przykład myślą o zmianie strategii podatkowej przedsiębiorstwa (warto także zobaczyć: wycena spółek). Warto być świadomym również o tym, że biuro aktuarialne zajmują się nie tylko i wyłącznie wyceną firmy czy spółki, niemniej jednak też wyceną wartości niematerialnych i prawnych, w głównej mierze takich jak relacje z klientami, patenty, jak również znaki towarowe czy marki. Jak się więc okazuje, wycena firmy to tylko jedna z usług, jakie oferowane są przez doświadczone a także profesjonalne biuro aktuarialne, które w zakresie swoich usług oferują również wycenę rezerw na świadczenia pracownicze, na przykład takie jak odprawy pośmiertne.

Więcej informacji na stronie: wycena aktuarialna.