Uncategorized

Wycena aktuarialna

Częstokroć przydają się profesjonalne usługi finansowe a także aktuarialne. Trzeba zaznaczyć, że firma aktuarialna zajmuje się nie tylko i wyłącznie wyceną spółek, jak też firm, niemniej jednak też wycenami związanymi z postępowaniami sądowymi, które dotyczy wyceny odszkodowań oraz majątku.
Jak działają firmy aktuarialne?
Powinniśmy mieć świadomość, że są to firmy, które zatrudniają doświadczonych aktuariuszy z licencją, którzy specjalizują się w wykonywaniu procedur, które dotyczą wyceny finansowej, jak również aktuarialnej.

Trzeba zaznaczyć, że wycena aktuarialna to w głównej mierze wycena rezerw zastosowanych na świadczenia pracownicze, między innymi takich jak renty, emerytury, gratyfikacje oraz nagrody dla pracowników, nagrody jubileuszowe, świadczenia na przejazdy, urlopy, jak również odprawy pośmiertne (zobacz również: firmy aktuarialne). Należy także podkreślić, że wyceny finansowe a także aktuarialne potrzebne są w sytuacji toczących się spraw cywilnoprawnych dotyczących przedsiębiorstw, jak także w sytuacji, o ile planujemy rozbudowę firmy, jej restrukturyzację oraz modernizację albo przemianę strategii podatkowej (polecam: biuro aktuarialne). Dodatkowo, wycena finansowa przedsiębiorstwa a także spółki daje możliwość ocenić zdolności kredytowe. Trzeba też dodać, że biuro aktuarialne zajmuje się wyceną wartości niematerialnych, w głównej mierze takich jak marka czy znak towarowy. Aktuariusze zajmują się też oceną projektów inwestycyjnych, restrukturyzacyjnych, czy modernizacyjnych. W ofercie biura znajdziemy także wycenę instrumentów finansowych oraz test na utratę wartości aktywów.

Sprawdź: wycena aktuarialna.