Uncategorized

Wycena przedsiębiorstwa

Jeżeli już planujemy podział naszej firmy, to wtedy konieczna będzie fachowa wycena, którą przeprowadzają biura aktuarialne specjalizujące się w wycenie finansowej a także aktuarialnej na potrzeby klientów takich jak firmy czy spółki. Warto zdawać sobie sprawę, że wycena spółki, jak również przedsiębiorstwa musi być przeprowadzona przez specjalistów z zakresu finansów, czyli działających na rynku od wielu lat aktuariuszy.
Profesjonalna wycena firmy – co należy mieć świadomość tego?
Przedsiębiorcy powinni zdawać sobie sprawę, że istotne decyzje dotyczące rozwoju firmy czy także zakończenia działalności powinny być poparte odpowiednimi raportami finansowymi, a zatem profesjonalnymi wycenami aktuarialnymi.

Pamiętajmy, że wycena aktuarialna jest potrzeba między innymi wtedy, jeżeli już myślimy o zakupie jakiegoś przedsiębiorstwa lub też o sprzedaży firmy (polecamy: wycena znaku towarowego). Właściciele firm korzystają również z tej usługi, jeżeli już planują wprowadzenie bardzo poważnych przekształceń w zakresie funkcjonowania firmy, a więc przykładowo myślą o zmianie strategii podatkowej przedsiębiorstwa (zobacz więcej: wycena spółek). Pamiętajmy też o tym, że biuro aktuarialne zajmują się nie tylko wyceną firmy czy spółki, niemniej jednak też wyceną wartości niematerialnych i prawnych, między innymi takich jak relacje z klientami, patenty, jak również znaki towarowe czy marki. Jak się więc okazuje, wycena firmy to jedynie jedna z usług, jakie proponowane są przez doświadczone a także profesjonalne biuro aktuarialne, które w zakresie swoich usług oferują również wycenę rezerw na świadczenia pracownicze, na przykład takie jak odprawy pośmiertne.

Źródło informacji: wycena firmy.